Koronawirus nie odpuszcza

  • 26.11.2021, 13:52 (aktualizacja 26.11.2021, 14:03)
  • Ryszard Bańka
Koronawirus nie odpuszcza
Dziś jest trochę mniej stwierdzonych zakażeń niż wczoraj, ale ciągle za dużo. Za dużo jest też stwierdzonych zgonów, a za mało szczepień, które zwiększają odporność.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby wykonano 105 tysięcy testów na Sars Cov2. Niestety, prawie 27 tysięcy badanych jest zakażona koronawirusem. 421 osób przegrało walkę z chorobą. W województwie zachodniopomorskim stwierdzono 1504 nowe przypadki, odnotowano 17 zgonów. W powiecie szczecineckim odnotowano 61 nowych zakażeń. W szczecineckim szpitalu wydzielono 50 łóżek covidowych dla osób dorosłych z czego ponad 30 jest zajęte. Kilkoro niezaszczepionych pacjentów leży pod respiratorami na OIOMie. Dodatkowo wydzielono 12 łóżek covidowych dla dzieci na oddziale pediatrycznym. Dzieci z oddziału pediatrycznego przeniesiono na neonatologię. Zgodnie z informacją Ministerstwa Zdrowia pacjenci zaszczepieni lżej przechodzą zakażenie koronawirusem. A więc szczepmy się i pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących obostrzeniach: dystans, dezynfekcja, maseczki. Ministerstwo nie wyklucza wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w powiatach, w których liczba zakażeń będzie rosła.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe