Ponad sto projektów do wyboru w Programie Społecznik. Do 20 maja możemy głosować!

  • 06.05.2021, 11:56 (aktualizacja 06.05.2021, 12:02)
  • Emilia Wolf, Urząd Marszałkowski
Ponad sto projektów do wyboru w Programie Społecznik. Do 20 maja możemy…
Mieszkanki i mieszkańcy Pomorza Zachodniego wybierają najlepsze regionalne inicjatywy obywatelskie w Programie Społecznik. W czwartek, 6 maja 2021 r. wystartowało internetowe głosowanie. Na realizację najlepszych pomysłów Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego zarezerwował pół miliona złotych. – Wbieramy do realizacji projekty szczególe – przygotowane przez Społeczniczki i Społeczników dla nas! To inicjatywy „szyte na miarę” społeczności lokalnych, w których żyjemy – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

 

Zgłoszone przez Społeczników i Społeczniczki projekty mają szansę na dofinansowanie w wysokości nawet 10 tys. zł. Warunek? Trzeba zdobyć głosy w internetowym głosowaniu. Na dotację ma szansę 50 najciekawszych przedsięwzięć.
 
– Dzięki tym projektom nasze najbliższe otoczenie będzie tętnić życiem i pozytywną energią ludzi, którym zależy na Pomorzu Zachodnim. Część zaplanowanych działań dotyczy ekologii, ponieważ wyzwań w tym obszarze nie brakuje. Program Społecznik to także pole do realizacji działań młodzieżowych, zachęcających do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym, ale i szeroki wachlarz sportowych i kulturalnych aktywności, dostosowanych do dzisiejszych realiów  – mówi Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.
 
Mieszkanki i mieszkańcy będą wybierać projekty za pośrednictwem nowej platformy internetowej dostępnej pod adresem https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl. Do głosowania wskazano w sumie 104 inicjatywy, w tym 64 inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz 40 inicjatyw o zasięgu powiatowym. Będą one realizowane od 1 lipca do 6 grudnia 2021 roku.
 

Platforma do głosowania dostępna jest pod adresem: https://pomorzezachodnie.konsultuje.pl

 
Głosować mogą mieszkanki i mieszkańcy regionu, którzy w dniu głosowania ukończyli 16 rok życia. Głos można oddać na trzy inicjatywy o zasięgu regionalnym oraz jedną inicjatywę o zasięgu powiatowym (według miejsca zamieszkania).
 
Aby głos był ważny, należy głosować podając: imię i nazwisko, adres e-mail, datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody, a także podać powiat właściwy ze względu na miejsce zamieszkania.
 
Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz. Po oddaniu głosu otrzymamy wiadomość, by potwierdzić głosowanie. Wystarczy kliknąć w przesłany link.
 
Oddanie głosu będzie możliwe jest od 6 maja 2021 r. do godz. 20 maja 2021 r., do godz. 23:59.
 
Wyniki głosowania poznamy 24 maja 2021 r.
 
W tym głosowaniu szczególnie ważne jest zaangażowanie głosujących. Aby inicjatywy mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć: minimum 200 głosów na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu regionalnym oraz minimum 0,15% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2019 r.) na Regionalną Inicjatywę Obywatelską o zasięgu powiatowym, przy założeniu minimum 200 głosów dla Miasta Szczecin.
 
Wszelkie informacje o realizacji Programu Społecznik 2019 - 2021 znajdują się na:
  • stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, tj.:  www.wzp.pl  w zakładce Program Społecznik
  • stronie internetowej Operatora - Koszalińskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A www.spolecznik.karrsa.eu
  • profilu Programu Społecznik  na Facebooku (#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik, #społecznik, #KARR)
Program Społecznik na lata 2019-2021 jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.
Emilia Wolf, Urząd Marszałkowski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe