Krzesła transportowe – czym są?
.jpg)
Krzesło transportowe to nic innego jak specjalne krzesło przystosowane do przewożenia osób niepełnosprawnych czy osób z różnego rodzaju urazami. Jego przemyślana konstrukcja zapewnia bezpieczny transport pacjenta.
Co więcej, tzw. krzesła kardiologiczne są wykorzystywane podczas wnoszenia chorych pacjentów po schodach przez ekipy ratunkowe. Są one nieocenionym wyposażeniem ratowników m.in. w trakcie alarmu pożarowego czy innych nagłych sytuacji wymagających szybkiej interwencji. Warto dodać, że na rynku znajdziemy zarówno te najbardziej podstawowe, jak i zaawansowane, tj. elektryczne krzesła transportowe.
Krzesło transportowe – charakterystyka
Krzesła kardiologiczne są przede wszystkim bardzo lekkie oraz łatwo się składają. Ich głównym zadaniem oprócz odpowiedniego zabezpieczenia poszkodowanego, jest przecież gotowość do natychmiastowego użycia, więc rozłożenie krzesełka ewakuacyjnego zajmuje zaledwie kilka chwil.
Należy również wspomnieć o materiale, z jakiego zostały wykonane. Otóż krzesła ewakuacyjne wytwarzane są z lekkiego, aluminiowego materiału, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz wieloma możliwościami funkcjonalnymi. W przypadku krzeseł transportowych elektrycznych mamy do czynienia z udźwigiem od 130 do 160 kilogramów.
Natomiast w kwestii zasięgu, krzesełko ewakuacyjne ma możliwość pokonania 1200 schodów za jednym ładowaniem akumulatora. Dzięki temu nie zawiodą w krytycznym momencie i zapewnią bezpieczny przewóz pacjenta.
Warto również zaznaczyć, że krzesła kardiologiczne wyposażone są w regulowane pasy zamykane, gwarantujące maksymalną wygodę oraz bezpieczeństwo osoby poszkodowanej. Należy także zwrócić uwagę na szerokość kół krzesełek ewakuacyjnych. Ich odpowiednia szerokość sprawia, że łatwiej poradzą sobie na trudnych nawierzchniach.
Nie można oczywiście zapomnieć, że krzesła ewakuacyjne można bez problemu dostosować do indywidualnych wymagań poszczególnych osób. Konstrukcja ze specjalnymi uchwytami o regulowanej długości, komfortowym uchwytem przy głowie, a także do podnoszenia przy nogach gwarantuje pełną kontrolę nad krzesełkiem w trakcie transportu przed przeszkody.
Co ważne, odpowiednio skonstruowane krzesło kardiologiczne umożliwia zachowanie pełnego pola widzenia dla ekipy ratunkowej, a także bezpieczną pozycję osoby niepełnosprawnej.