Jak zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka w łazience?

  • 23.11.2021, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zadbać o bezpieczeństwo Twojego dziecka w łazience?
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym dość często dochodzi do wypadków. Dzieje się to ze względu na specyfikę tego wnętrza. W wypadkach niezwykle często biorą udział dzieci, dla których korzystanie z łazienki może być zarówno zabawą, jak i nauką samodzielności – pod warunkiem, że będą bezpieczne.

Uchwyty łazienkowe – zabezpieczenie przed upadkiem

 

Jednym z elementów, które okazują się bardzo pomocne dla dzieci korzystających z łazienki, są uchwyty zamontowane w najważniejszych miejscach pomieszczenia. Dla najmłodszych bardzo często problematyczne jest na przykład wchodzenie i wychodzenie spod prysznica czy z wanny. Wówczas mogą skorzystać ze stabilnie zamontowanego uchwytu łazienkowego, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko poślizgnięcia się i niebezpiecznego wypadku, który może doprowadzić nawet do poważnego urazu. 

 

Baterie łazienkowe z termostatem – zabezpieczenie przed poparzeniem

 

Jednym z najczęstszych wypadków, które zdarzają się w łazience, są poparzenia. Zwykle dotyczą one właśnie najmłodszych domowników, którzy często nieświadomie odkręcają gorącą wodę, która powoduje bolesne oparzenia. Rozwiązaniem dla tego typu sytuacji jest zamontowanie specjalnych baterii łazienkowych z termostatem, dzięki którym dziecko nie będzie miało możliwości odkręcić wody w temperaturze, która mogłaby spowodować u niego poparzenie.

 

Dywanik łazienkowy – zabezpieczenie przed poślizgnięciem

 

Upadki zdarzają się nie tylko pod prysznicem lub w wannie, ale także po wyjściu z nich. Dlatego też warto pomyśleć o specjalnych rozwiązaniach również na podłodze w łazience. Najlepiej byłoby zamontować płytki antypoślizgowe, jednak nie wszyscy mają taką możliwość. Wówczas doskonałym rozwiązaniem okazuje się dywanik łazienkowy, który powinniśmy umieścić przede wszystkim na podłodze tuż przed wejściem pod prysznic lub do wanny. Dywanik łazienkowy doskonale wchłonie również wszelką wilgoć, jaka często gromadzi się w tym pomieszczeniu. Pamiętajmy jednak, aby dywaniki regularnie prać i wymieniać na nowe, kiedy się zużyją.

 

Stabilne podesty dla dzieci – zabezpieczenie przed wypadkiem w łazience

 

Najmłodsi domownicy często mają problem z dosięgnięciem do pewnych sprzętów łazienkowych. Najbardziej kłopotliwe jest to wówczas, gdy dziecko chce samodzielnie umyć sobie ręce. Rozwiązaniem takiej sytuacji może być specjalny podest, dzięki któremu dosięgnięcie do umywalki nie będzie już problemem. Warto jednak zadbać, aby tego typu podest był stabilny, aby nie stwarzać ryzyka wypadków.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: