Kto sprawdzi się jako lider zespołu?

  • 27.07.2018, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Kto sprawdzi się jako lider zespołu?
Każdy chciałby posiadać kierownicze stanowisko, ale niestety, nie każdy się do tego nadaje. Jeśli czujesz, że potrzebujesz wyzwań, a praca jako przeciętny pracownik ci nie wystarcza, szukasz nowych wyzwań i chcesz się realizować – sprawdź, czy posiadasz niezbędne umiejętności do kierowania ludźmi.

Cechy dobrego lidera

  • Pewność siebie – każdy kierownik musi mieć świadomość swoich umiejętności, możliwości. Powinien znać swoje mocne i słabe strony.
  • Samodzielność oraz samodyscyplina – jako lider jesteśmy wzorem dla naszych podwładnych, dlatego musimy dbać o to, aby wykonywać powierzone obowiązki i zadania w terminie.
  • Odporność na stres – lider powinien odznaczać się silną psychiką, opanowaniem, nie powinien również ulegać emocjom.
  • Asertywność – to przede wszystkim umiejętne mówienie ‘nie’. Osoba będąca na kierowniczym stanowisku nie powinna obawiać się wyrażać swoje zdanie, ale z drugiej strony – powinna pamiętać, że inne osoby mają prawo do posiadania odmiennego zdania.
  • Umiejętność motywowania innych – to pożądana cecha na kierowniczym stanowisku. ‘Przywódca’ powinien motywować swoich pracowników, wzbudzać w nich chęć do podejmowania nowych i ciekawych wyzwań. Ponadto, warto, aby motywował również samego siebie.
  • Otwartość, komunikatywność oraz chęć przebywania w towarzystwie innych ludzi – bez takich umiejętności się nie obejdzie!
  • Umiejętność łagodzenia konfliktów – wiadomo, że zdarzają się one wszędzie. W takich sytuacjach lider powinien wykazać się zdolnością rozwiązywania problemów, łagodzenia sytuacji pomiędzy stronami, a także – budowaniem pozytywnej i dobrej relacji w firmie.

Jak wyglądają zarobki lidera?

Według kalkulatora wynagrodzeń miesięczne wynagrodzenie na takim stanowisku wynosi ok. 7 500 zł brutto. Przyjmuje się, że średnio co drugi lider zespołu otrzymuje pensję w wysokości od 5 300 do 10 900 złotych brutto. Na zarobki powyżej 10 tysięcy może liczyć grupa 25 % najlepiej opłacanych kierowników.

Jeżeli posiadasz te wszystkie, wyżej wymienione cechy, możesz ubiegać się o stanowisko lidera. Pracuj dalej tak dobrze, jak robiłeś to do tej pory, a awans na pewno niedługo będziesz miał w kieszeni!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: