Do czego przydają się przenośne agregaty prądotwórcze?

  • 31.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Do czego przydają się przenośne agregaty prądotwórcze?
Mimo, że niemal wszędzie mamy dostęp do prądu, zdarzają się sytuacje, w których moc jest niewystarczająca – lub zasilanie w ogóle nie jest doprowadzone. W takich sytuacjach są dwa wyjścia – postarać się o przyłączenie do sieci lub wykorzystać własne źródło zasilania.

Kiedy warto zastosować przenośne agregaty prądotwórcze?

Wykorzystanie przenośnych agregatów prądu ma sens przede wszystkim w przypadku krótkotrwałego zapotrzebowania na prąd. Energia uzyskana w ten sposób jest stosunkowo droga, do tego przenośne generatory prądu działają w oparciu o silniki spalinowe. Są jednak sytuacje, w których są jedynym sposobem na zapewnienie zasilania.

Jednym z najpowszechniejszych zastosowań przenośnych agregatów prądotwórczych jest zasilanie imprez plenerowych. Często odbywają się one w miejscu, w którym nie ma możliwości podłączenia do sieci energetycznej. Nawet tam, gdzie są skrzynki elektryczne, ciągnące się między stoiskami przewody mogłyby stwarzać ryzyko potknięcia się lub uszkodzenia – dlatego często każdy wystawca ma własny agregat. Z kolei przenośne generatory prądu o większej mocy są w stanie zapewnić energię potrzebną do zasilenia nawet dużego koncertu, wymagającego potężnego nagłośnienia i oświetlenia. Oprócz tego takie generatory są wykorzystywane na placach budowy, a także na działkach.

Na co zwracać uwagę kupując przenośny generator prądu?

Najważniejszym parametrem jest oczywiście moc urządzenia – powinna być ok. 20% większa, niż zapotrzebowanie wszystkich podpiętych urządzeń. Oprócz tego, jeżeli planujemy używać przenośnego generatora prądu np. na wakacjach, warto wybrać model odporny na zapylenie czy zamoczenie. Na stronie https://agregaty.com.pl/agregaty-przenosne/ można kupić zarówno standardowe modele, przeznaczone do wykorzystania pod dachem, np. w warsztacie, jak i te z uszczelnioną obudową, zdolne do pracy nawet podczas deszczu czy w mocno zapylonym miejscu.

Niezależnie od szczelności obudowy, warto starać się chronić urządzenie przed wilgocią i kurzem. Najmniejsza ilość wody może doprowadzić do spięcia, gdy przedostanie się do środka, dlatego zawsze warto zachować szczególną ostrożność.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: