Light Prestige – dlaczego warto wybrać nowoczesne lampy?

  • 29.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Light Prestige – dlaczego warto wybrać nowoczesne lampy?
Współczesny rynek lamp jest bardzo szeroki i zróżnicowany. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych projektach. Jakie produkty będą więc warte uwagi? O czym pamiętać podczas aranżacji oświetlenia?

Żyrandole – jak dopasować je do wnętrza?

W każdym pomieszczeniu możemy korzystać z różnych źródeł światła. Łączenie ich pozwala uzyskać bardzo ciekawy efekt oraz odpowiednio doświetlić całe pomieszczenie. Aranżację oświetlenia powinniśmy jednak zaczynać zawsze od światła głównego. Zazwyczaj montujemy je na suficie, w centralnym punkcie pomieszczenia. Bardzo dobrze pełnią tę rolę chociażby żyrandole. Lampy te są efektowne i nadają pomieszczeniom elegancji. Ich forma w ostatnich latach ewoluowała, dzięki czemu znajdziemy modele utrzymane zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej aranżacji. Te drugie wyróżniają się przede wszystkim minimalistyczną formą i wysoką jakością wykonania. Żyrandole z pewnością przykują uwagę Twoich gości, jednocześnie rozświetlając w pełni pomieszczenie. Nowoczesne żyrandole są produkowane z metalu i wzbogacone o wyjątkowy abażur. Pozwoli to rozproszyć równomiernie światło i ocieplić wystrój. Miłośnikom klasyki polecamy natomiast żyrandole w stylu retro. W osiągnięciu elegancji pomoże wówczas żyrandol świecznikowy.

Jak dobierać lampy wiszące?

Jeśli takie rozwiązanie nie przekonuje nas lub nie pasuje do naszej koncepcji, to powinniśmy sprawdzić ofertę lamp wiszących. Sprawdzą się one zarówno jako oświetlenie główne, jak i miejscowe. Każda z nich będzie miała nieco inną charakterystykę. W pierwszym przypadku natężenie światła będzie na tyle duże, by rozświetlić całe pomieszczenie. Lampy wiszące punktowe natomiast będą miały mniejsze natężenie i ciepłą barwę. Sprawdzą się chociażby nad stołem czy kuchennym blatem. Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, to koniecznie sprawdźmy, na jakiej wysokości musimy ją zamontować. W przeciwnym razie może ona nas oślepiać czy utrudniać wykonywania czynności. Eksperci wyliczyli, że w pokoju o wysokości 2,5 m lampa wisząca powinna znajdować się w odległości dwóch metrów od podłogi. Jeśli zaś chcemy za jej pomocą doświetlić blat kuchenny, to musimy ją zamontować na wysokości około 60 cm. Stosując się do tych wytycznych uda nam się zadbać o każdą ze stref aktywności. Korzystanie z tak zaaranżowanego pomieszczenia będzie też niezwykle komfortowe.

Light Prestige – dlaczego warto postawić na kinkiety?

Jednak lampy nie muszą znajdować się wyłącznie na suficie czy podłodze. Równie dobrym wyjściem jest zakup kinkietów. Te wielofunkcyjne oświetlenie jest idealnym źródłem światła. Najczęściej emituje delikatne światło, które nie przeszkadza nam w prawidłowym funkcjonowaniu. Kinkiety oferuje wielu producentów, w tym Light Prestige. Tego typu oświetlenie sprawdzi się zarówno w sypialni, jak i łazience, czy korytarzu. Nowoczesne kinkiety wysokiej jakości znajdziesz w tym miejscu https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/272_light-prestige. Lampy są bardzo funkcjonalne. Dzięki ruchomemu stelażowi i wbudowanemu modułowi LED korzystanie z nich jest intuicyjne i proste. Light Prestige posiada także kinkiety przystosowane do montażu w łazience. Wyróżnia je chociażby odporność na wilgoć. Możliwości, jakie stwarzają nam producenci oświetlenia są więc ogromne. Tylko od naszej kreatywności zależy to, w jaki sposób zaaranżujemy światło w danym pomieszczeniu naszego domu. Warto poświęcić temu trochę czasu, bo efekty tych działań są kluczowe dla naszego komfortu. Nie mamy też wątpliwości, że każdy może znaleźć lampę idealną do swoich potrzeb. Oferta jest bowiem tak szeroka, że tylko kwestią czasu jest trafienie na produkt spełniający nasze oczekiwania.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: