Ubezpieczenie na życie – forma ochrony bliskich przed finansowymi skutkami Twojego odejścia

  • 28.07.2020, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Ubezpieczenie na życie – forma ochrony bliskich przed finansowymi skutkami…
Czy polisa na życie jest koniecznością, czy też zbędnym wydatkiem? Sprawdź, komu i kiedy potrzebne jest ubezpieczenie na życie.

Nikt nie wie, kiedy przyjdzie jego koniec, ale to, że w końcu przyjdzie, jest tylko kwestią czasu. Zamiast dziecinnie uciekać od tematu i udawać, że jest się nieśmiertelnym, zdecydowanie lepiej zadbać o przyszłość bliskich, których pozostawimy, już teraz. Przekonaj się, dlaczego warto ubezpieczyć się na życie.

Polisa na życie – wyraz troski o bliskich i ich bezpieczeństwo finansowe

W życiu pewne są tylko dwie rzeczy: śmierć i podatki. Pierwsza z nich bywa tak przerażająca, że paraliżuje i skłania do odkładania decyzji związanych z ubezpieczeniem na wieczne nigdy. To zachowanie, które będzie miało swoje nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości. Ciężka choroba wymagająca bardzo kosztownego leczenia za granicą, śmierć na skutek nieszczęśliwego wypadku w pracy lub na drodze – scenariuszy życiowych, które doprowadzą nas do końca może być naprawdę wiele. Nawet jeśli nie uda Ci się pomóc, zostawisz po sobie dzieci i bliskich, którzy będą wymagać nie tylko psychicznego, ale i finansowego wsparcia. O to ostatnie możesz zadbać już dziś, decydując się na zakup polisy w sprawdzonej firmie ubezpieczeniowej.

Jakiego ubezpieczenia na życie nie warto wybierać?

Wybierając ubezpieczenie na życie zdecyduj się na taką ofertę, która nie zawiera w sobie dodatkowych produktów inwestycyjnych wysokiego ryzyka. Zazwyczaj tego typu oferty budzą spore wątpliwości klientów, a na końcu – spore ich niezadowolenie. Pamiętaj, że celem polisy jest unikanie strat, czyli transfer ryzyka. Nie łącz więc form ubezpieczenia z produktem inwestycyjnym, którego celem jest zarabianie obarczone dużym zagrożeniem utraty kapitału.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: