Jak powinna operować dobra hurtownia artykułów spożywczych?

  • 24.07.2020, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Jak powinna operować dobra hurtownia artykułów spożywczych?
W przemyśle spożywczym terminowość jest niezwykle ważna, gdyż niemal każdy produkt ma określony termin ważności. Przeterminowana żywność nie może podlegać sprzedaży, dlatego, jeśli partia produktów stoi w sklepowym magazynie zbyt długo, placówka ta narażona jest na naprawdę wysokie straty. Co więcej, w przypadku wielu produktów, termin ten jest zaskakująco krótki – tyczy się to przede wszystkim surowego mięsa oraz nabiału, które psują się bardzo szybko.

Nawet dzień czy dwa mogą mieć w tej branży ogromne znaczenie, które zaważy na sprzedaży całej partii towaru. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby dla swojego sklepu pozyskać produkty, które jak najmniej czasu spędziły czekając w magazynie. Za kwestię tę odpowiedzialna jest przede wszystkim hurtownia artykułów spożywczych, od której nabywa się dane produkty. Rozsądny przedsiębiorca zawsze zadba o to, aby nawiązać współpracę z placówką godną zaufania, dlatego warto zastanowić się nad tym, czego powinno się oczekiwać od takiego partnera w biznesie.

Hurtownia artykułów spożywczych – czego należy się spodziewać?

Poszukiwanie zaufanej hurtowni powinno rozpocząć się od zaznajomienia z aktualnymi ofertami w celu ich porównania. Jeśli tylko ma się czas, warto poświęcić chwilę na gromadzenie informacji o konkretnych hurtowniach, korzystając z opinii innych klientów oraz zamieszczanych w Internecie recenzji.

Dobra hurtownia artykułów spożywczych powinna wyróżniać się przede wszystkim:

  • Atrakcyjnym przedziałem cenowym – poniesione koszty są jednym z najważniejszych wyznaczników przy wyborze hurtowni, lecz przystępna oferta nigdy nie może odbywać się kosztem zadowalającej jakości!

  • Szerokim zakresem produktów – im więcej różnorodnych produktów w asortymencie hurtowni, tym bardziej można rozszerzyć ofertę własnego sklepu. Szczególne znaczenie mają nietypowe, egzotyczne produkty, które można uwzględnić w ofertach czasowych.

  • Dobrą obsługą – szybkie i sprawne rozwiązywanie problemów, a także należna uprzejmość są niezwykle istotne w biznesie.

  • Stabilną ofertą – każdy sklep musi mieć własną bazę produktów, dzięki której przyciąga stałych klientów. Jeśli dobrze znany produkt znika ze sklepowych półek, należy liczyć się z potencjalną utratą niektórych klientów o specyficznych preferencjach.

Dlaczego wybór hurtowni jest tak istotny?

Wybór hurtowni ma kluczowy wpływ na to, jak będzie wyglądał faktyczny asortyment sklepu spożywczego. Jest to absolutna podstawa podczas gromadzenia bazy klientów, a także budowania wizerunku marki. Sprawdzona hurtownia artykułów spożywczych to klucz do sukcesu.

Artykuł powstał we współpracy z SOBIK.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: