Głosujemy na 5 projektów - ustanowiono trzy punkty stacjonarne

  • 21.09.2022, 12:13 (aktualizacja 21.09.2022, 12:20)
  • Ryszard Bańka
Głosujemy na 5 projektów - ustanowiono trzy punkty stacjonarne

Rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone do realizacji w przyszłorocznym Budżecie Obywatelskim. Budżet obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w mieście w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W tym roku głosujemy na 5 z 12 projektów na które wszyscy mieszkańcy mogą oddać swój głos. Z projektami można się zapoznać na stronie https://szczecinek.budzet-obywatelski.org/

Projekty dotyczą różnych sfer życia społecznego. Są takie dotyczące działań kulturalnych jak cykl imprez na Mysiej Wyspie, czy też związane z Art.Piknikiem. Inne dotyczą bezpieczeństwa jak np. wyrównanie studzienek kanalizacyjnych czy też zainstalowania całodobowego monitoringu na osiedlu Wodociągowa. Zgłoszone są też i inne projekty. Głosować można na stronie internetowej budżetu, albo w punktach głosowań w mieście. W tym roku ustanowiono trzy punkty, w których mogą głosować ci z mieszkańców, którzy nie chcą lub nie mogą zagłosować z domu przez Internet. Punkty znajdują się w urzędzie Miasta w Biurze Obsługi Interesanta, w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Wyszyńskiego i w Bibliotece dla Dzieci przy ulicy Jeziornej. Głosować może każdy mieszkaniec Szczecinka na pięć projektów. Głosować można tylko raz.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe