Nowy blok porodowy w Szczecineckim Szpitalu

  • 27.07.2022, 13:30
  • Piotr Rozmus
Nowy blok porodowy w Szczecineckim Szpitalu Piotr Rozmus
Szczecinecki szpital nowocześnieje. Kilka dni temu oddano do użytku nowoczesny blok porodowy. Nowi obywatele miasta i regionu przychodzą na świat w komfortowych warunkach.

11 lipca do użytku został oddany nowy blok porodowy szczecineckiego szpitala. Powstały trzy jasne i przytulne sale porodowe w których w komfortowych warunkach będą prowadzone porody rodzinne.

Wszystkie sale porodowe oraz pokoje przedporodowe wyposażono w klimatyzację. Ich ściany przyozdobiono kwiecistymi motywami. Łazienki zapewniają pełny komfort i bezpieczeństwo rodzącym. Zamontowano w nich w wygodne uchwyty oraz urządzenia przywołujące personel medyczny.

A to przecież nie koniec inwestycji. Trwają prace związane z przebudową oddziału ginekologiczno - położniczego, pododdziału neonatologicznego oraz poddasza głównego budynku szpitala. Na nowo wyremontowanych oddziałach pojawi się także nowoczesne wyposażenie. Wymieniony zostanie jeden z dźwigów szpitalnych łączących wszystkie kondygnacje obiektu, fragment poszycia dachowego wraz z dociepleniem oraz instalacja oddymiania klatki schodowej, łącznie z oknami oddymiającymi. Celem inwestycji jest dostosowanie obiektu do obowiązujących przepisów, w tym zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego i zmniejszenie zagrożenia epidemiologicznego, poprawa warunków pobytu i udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa higieniczno-sanitarnego pacjentom i personelowi.

Koszt inwestycji to prawie 9,3 mln zł. Powiat Szczecinecki na jej realizację otrzymał aż 5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie osobiste zaangażowanie wiceminister Małgorzaty Golińskiej.

Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe