Zmagania juniorów

  • 20.06.2022, 14:08 (aktualizacja 20.06.2022, 18:00)
  • Ryszard Bańka
Zmagania juniorów
Szczecinek przez trzy dni gościł młodych sportowców z terenu kraju uprawiających dwubój i trójbój nowoczesny. W piątek na Placu Wolności przed ratuszem w obecności oficjeli uroczyście otwarto zawody. Startowani w nich juniorzy młodsi, dla których nie organizuje się jeszcze zawodów w pełnym pięcioboju nowoczesny. Szczecinek reprezentowały zespoły Pentatlonu i Pomeranii.

W sobotę i niedzielę rozgrywano poszczególne konkurencje. Rozpoczęto od strzelania. Strzelano z laserowej broni elektronicznej w hali przy Szkole Podstawowej nr 1. Podczas strzelania w hali słychać było tylko bardzo ciche odgłosy pistoletów. Dyscyplina ta bowiem wymaga szczególnego skupienia i koncentracji.

Kolejna dyscypliną było pływanie. Basen Aqua Tur był miejscem zmagań młodych sportowców. Dystans odpowiedni do wieku. Rywalizacja była bardzo zacięta. Pływano indywidualnie i w sztafetach.

Ostatnią konkurencją były biegi. Biegano indywidualnie i w sztafetach. W trójboju biegi rozgrywano w systemie handicapu, co oznacza, że każdy kolejny zawodnik, czy tez każda kolejna sztafeta startowała z opóźnieniem adekwatnym do straconego czasu na strzelaniu i pływaniu. Przerwy w startach wynosiły od kilku sekund do nawet dwóch minut.

Dwudniowe zmagania zakończono w niedzielne popołudnie. Dla szczecineckich zawodników była to znakomita możliwość porównania swoich umiejętności z innymi. Sprawdzian wypadł dobrze. Poniżej, a także na stronie Polskiego Związku Pięcioboju Nowoczesnego są linki do zapisu video  wszystkich konkurencji z obu dni zmagań.

Strona Letnich Mistrzostw Polski juniorów młodszych :
https://mpszczecinek2022.online/strona/index.html

Linki do transmisji online:

Sobota 18.06
Strzelanie: https://youtu.be/SWBVhowLjWc
Pływanie: https://youtu.be/6AIuCzGNgQY
Bieg: https://youtu.be/SxL_CVmZ010

Niedziela 19.06
Strzelanie: https://youtu.be/GAGePyhKLfQ
Pływanie: https://youtu.be/l8kDsxBjSxc
Bieg: https://youtu.be/_eHwPhjvZDg

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe