Zimowy Cross Bociana

  • 16.05.2022, 14:28 (aktualizacja 16.05.2022, 19:01)
  • Ryszard Bańka
Zimowy Cross Bociana
Na terenie Nadleśnictwa Czarnobór po leśnych bezdrożach rywalizowali biegacze w V. Zimowym Crossie Bociana. Był to zaległy bieg, wielokrotnie przekładany ze względu na pandemię. Tym razem nic już nie przeszkadzało i na leśne ścieżki wyruszyło około stu pięćdziesięciu biegaczy. Mimo iż wiosna w pełni był to cross zimowy.

Przed wyruszeniem na trasę została przeprowadzona krótka rozgrzewka. Po rozgrzewce zawodnicy przeszli na linie startu. Tam wszyscy wystartowali do biegu. Pierwsze metry pokonali w dość szybkim tempie, potem ze względu na leśny wykroty trochę osłabło. Zanim na mecie pojawili się pierwsi zawodnicy, na trasę wyruszyli kijkarze. Oni mieli do pokonania 5 km. W oczekiwaniu na pierwszych zawodników z biegu na 5 km w okolicach mety rozgrywano biegi dziecięce. Dystans był dostosowany do wieku i możliwości małych biegaczy. Była to prawdziwa rywalizacja od startu do mety. Na mecie na małych biegaczy czekały medale i nagrody. Każde dziecko uczestniczące w biegach zostało nagrodzone. Po biegach dziecięcych pierwszy ma necie zameldował l się Igor Siódmiak, który był faworytem tego biegu. Igor na trasie pełnił dwie funkcje: zawodnika i trenera.

W międzyczasie na metę przybywali kolejni biegacze. Wśród pań jako pierwsza linię mety minęła Joanna Koczwara z Teamu Biegowego Szczecinek. Biegaczka przed zawodami poprowadziła rozgrzewkę dla wszystkich zawodników. Dystans 10 km najszybciej pokonał Sylwester Szymański reprezentant szczecineckich biegaczy, a wśród pań tryumfowała Agnieszka Polecka z Piły. Bieg przeszedł do historii, a organizatorzy – Nadleśnictwo Czarnobór już przygotowuje się do kolejnego biegu – tym razem letniego.

 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe