Ostatni taki

  • 17.01.2022, 14:44 (aktualizacja 17.01.2022, 16:17)
  • Ryszard Bańka
Ostatni taki
Marek Szwarc to ostatni żyjący w powiecie szczecineckim Powstaniec Warszawski. Z okazji jego 94 urodzin wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik i wicestarosta szczecinecki Robert Fabisiak w piątek złożyli Jubilatowi życzenia i wyrazy najwyższego uznania za patriotyczną postawę oraz bohaterstwo.

Marek Szwarc urodził się 13 stycznia 1928 roku w Warszawie, kapitan Wojska Polskiego, uczestnik Powstania Warszawskiego pseudonim "Biały". Odznaczony: Krzyżem Walecznych, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Armii Krajowej, Krzyżem Partyzanckim, Medalem Wojska, Medalem za Warszawę, Odznaką "Syn Pułku" i Odznaką Akcji "Burza". Uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem z Mieczami Orderu Krzyża Niepodległość, oraz Patentem "Weterana Walk o Wolność i Niepodległość" nadanym przez Prezesa Rady Ministrów.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe