Paskudna wizytówka

  • 10.01.2022, 13:36 (aktualizacja 10.01.2022, 13:52)
  • Ryszard Bańka
Paskudna wizytówka
Dworce Kolejowe zazwyczaj bywają wizytówkami miejscowości. Przyjezdny, wysiadając z pociągu, doznaje pierwszego wrażenia i oceny miejsca, do którego przyjechał. W Szczecinku perony wyglądają nie najgorzej, ale wnętrze budynku dworcowego to tragedia. Pierwsza ocena podróżnych wypada zdecydowanie negatywnie.

Zabytkowy budynek sypie się i to dosłownie. Sypie się elewacja budynku, sypią się tynki wewnątrz pomieszczeń dworcowych. Najgorsze jest to, że sypią się na głowy osób czekających na pociąg, kupujących bilety, czy też wychodzących z peronów dworcowych na ulicę. Warto też zaznaczyć, że poczekalnię dla podróżnych urządzono w holu dworca, pomieszczenia dawnej poczekalni są zamknięte na głucho. Właścicielem budynku ciągle jest PKP. Władze kolejowe zwlekają z przekazaniem obiektu miastu, a ten popada w coraz większą ruinę. Szczecinek – perła Pojezierza Drawskiego ma jedną z najgorszych i najbrzydszych wizytowej, a taką jest dworzec kolejowy. Należy przy tym dodać, ze dworzec popada w ruinę z winy właściciela czyli PKP. Przypomnijmy też, że obiekt wpisany jest do rejestru zabytków i liczy sobie ponad 100 lat.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe