Pożegnanie Krzyśka

  • 10.01.2022, 13:33 (aktualizacja 10.01.2022, 13:53)
  • Ryszard Bańka
Pożegnanie Krzyśka
W sobotę na Cmentarzu Komunalnym pożegnaliśmy naszego kolegę i byłego współpracownika redaktora Krzysztofa Subocza. Krzysztof Subocz zmagał się przez wiele lat z ciężką chorobą. Miał 71 lat.

Krzysztof Subocz to postać doskonale znana w świecie dziennikarskim. Przez wiele lat pracował w Polskim Radiu Koszalin, współpracował z Telewizją Polską. Mieszkańcom Szczecinka znany był przede wszystkim z anteny TV Zachód, a także Radia ReJa, w którym 1 kwietnia 1993 roku o godzinie 13 poprowadził pierwszą audycję. Współpracował także z Radiem znad Wilii, pisał do wielu gazet. Jego teksty można było przeczytać m.in. w Gońcu Pomorskim, Gońcu Szczecineckim, Tygodniku Koszalińskim, a także w Kurierze Wileńskim. Był członkiem Związku Piłsudczyków w stopniu pułkownika. Często bywał na Litwie, przyczynił się do uporządkowania miejsca urodzin Józefa Piłsudskiego w Zułowie na Wileńszczyźnie. Miał swój wkład w wiele inicjatyw na rzecz Polonii na Litwie.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe