Trzeci Klub Senior + w gminie

  • 10.01.2022, 13:29 (aktualizacja 10.01.2022, 13:54)
  • Ryszard Bańka
Trzeci Klub Senior + w gminie
W Turowie w gminie Szczecinek otwarto Klub „Senior +” Podobne kluby funkcjonują już w Gwdzie Wielkiej i w Wierzchowie. powstał na terenie Gminy Szczecinek. Gmina jeszcze zamierza utworzyć podobna placówkę w Parsęcku.

Gmina Szczecinek pozyskała na ten cel 128 tys. zł w ramach Programu Wieloletniego "Senior +" na lata 2021-2025. Na potrzeby klubu przeznaczono dawne pomieszczenia biurowe i gospodarcze. W byłym biurze urządzono salę rehabilitacyjno-ruchową, a pomieszczenia gospodarcze zaadaptowano na szatnię i pomieszczenie magazynowe. Węzeł sanitarny dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na potrzeby klubu zakupiono niezbędne wyposażenie tj.: sprzęt RTV i AGD, meble oraz sprzęt rehabilitacyjny. W klubie seniora uczestniczyć może osoba, która ukończyła 60 lat, nie jest aktywna zawodowo i mieszka na terenie Gminy. Zajęcia głównie dedykowane są do emerytów z miejscowości Turowo, Dziki, Wilcze Laski czy Miękowo. Klub, jako ośrodek wsparcia jest jednostką pomocy społecznej wchodzącą w skład Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.  Aby zostać członkiem klubu, należy złożyć wniosek w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, lub bezpośrednio w klubie. Obecnie do klubu może uczęszczać 15 osób.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe