Budżet powiatu uchwalony, stypendia i nagrody rozdane

  • 20.12.2021, 15:21 (aktualizacja 20.12.2021, 17:39)
  • Piotr Rozmus
Budżet powiatu uchwalony, stypendia i nagrody rozdane
 

Dziś obradowała Rada Powiatu Szczecineckiego. Najważniejszym punktem obrad było przyjęcie budżetu powiatu na rok przyszły. Budżet powiatu po stronie przychodów zamyka się kwotą ponad 150 mln złotych, natomiast wydatki są o 17 mln wyższe i zaplanowano je na poziomie 167 mln złotych. Deficyt zostanie sfinansowany kredytem bankowym i wolnymi środkami z lat ubiegłych. Pełna relacja z obrad Rady dostępna jest na stronie internetowej powiatu szczecineckiego. Tuż przed rozpoczęciem obrad na salę przybyli harcerze ze światełkiem pokoju. Betlejemskie Światełko Pokoju będzie teraz dostępne w sekretariacie starosty i Biurze Obsługi Interesanta. Po wizycie harcerzy starosta Krzysztof Lis wręczył nagrody finansowe wyróżniającym się uczniom w dziedzinach sportu i nauki ze szkół podległych starostwu i studentom oraz jedno stypendium dla studenta zamieszkałego na terenie powiatu szczecineckiego.

Nagrody w dziedzinie sportu otrzymali:

Natan Frąckiewicz – nagroda finansowa 1.000 zł (lekkoatletyka)

Jacek Kamil Rajnert – nagroda finansowa 1.000 zł (jeździectwo – wszechstronny konkurs konia wierzchowego)

Kamil Klekotta – nagroda finansowa 1.000 zł (taekwondo)

Magdalena Hrycenko - nagroda finansowa 1.000 zł (fitness gimnastyczny)

Wiktoria Szumska – nagroda finansowa 1.000 zł (kickboxing)

Julia Marciniak – nagroda finansowa 1.000 zł (kickboxing)

Gabriel Łosiewicz – nagroda finansowa 1.000 zł (tenis ziemny)

Nagrody w dziedzinie nauki otrzymali:

Nela Brankiewicz – nagroda finansowa w wysokości 1.500 zł

Urszula Begiedza – nagroda finansowa w wysokości 1.500 zł

Roczne stypendium Starosty Szczecineckiego w wysokości 450 zł otrzymał Adam Maskalaniec, student Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Warszawskiego.

\

 

Pełny zapis obrad Rady Powiatu dostępny na stronie powiatu w zakładce portal dla mieszkańców. 

To już tradycja, że podczas sesji budżetowej starosta Krzysztof Lis posiłkując się prezentacją, skrupulatnie przedstawia radnym szczegóły planu finansowego. Tak też było i tym razem. Szacowane dochody przyszłorocznego budżetu to 150 362 622, 64 zł. Planowana suma wydatków to  144 803 401,50 zł. W 2022 roku na inwestycje Powiat zamierza wydać rekordowe 44 681 394, 00 zł, co stanowić będzie 26,75% całego budżetu! Takiego planu finansowego pod względem inwestycyjnym w ponad dwudziestoletniej historii samorządu Powiatu Szczecineckiego jeszcze nie było. Na inwestycje drogowe samorząd powiatowy przeznaczy 17 218 319, 00 zł, na budowę i przebudowę obiektów sportowych 13 461 413, 00  zł, na budowę i modernizację obiektów 11 118 950,00 zł,  zaś na zakup sprzętu 1 487 000, 00 zł. Na pewno wrażenie robi suma jaką Powiat Szczecinecki zamierza przeznaczyć na oświatę. W roku 2022 będzie to aż 80 482 400, 00 zł. Na zadania z zakresu pomocy i polityki społecznej Powiat Szczecinecki wyasygnuje 18 379 543, 00 zł.

Na zakończenie swojego wystąpienia starosta Krzysztof Lis podziękował wszystkim, którzy byli zaangażowani w tworzenie przyszłorocznego plany finansowego oraz podkreślił ogromny wpływ minister Małgorzaty Golińskiej przy pozyskiwaniu środków zewnętrznych pochodzących m.in. z: Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Rządowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych czy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tuż po prelekcji starosty, radny Arkadiusz Górka w imieniu radnych Prawa i Sprawiedliwości oznajmił, że klub zagłosuje za przyjęciem projektu budżetu, nazywając go m.in. prorozwojowym, proinwestycyjnym i perspektywicznym.

Budżetowe zapisy pochwalił również i docenił przedstawiciel Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Grondys, lecz mimo to członkowie klubu wstrzymali się od głosu.

W samych superlatywach na temat budżetu wypowiadała się reprezentująca Porozumienie Samorządowe, będąca członkiem Zarządu Powiatu Szczecineckiego Anna Kieling, która podkreślała, że jest to plan finansowy stworzony z myślą o wszystkich gminach powiatu szczecineckiego i ich mieszkańcach. 

Budżet poparli również radni niezależni, Bożena Kawczyńska i Andrzej Krawczyk.

Na zakończenie przewodniczący Cezary Jankowski złożył wszystkim obecnym bożonarodzeniowe życzenia, zaś radni otrzymali upominki w postaci świątecznych pierników i pięknych kalendarzy na 2022 r.

Piotr Rozmus

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe