Mikołaj u starosty

  • 13.12.2021, 13:08 (aktualizacja 13.12.2021, 16:22)
  • Ryszard Bańka
Mikołaj u starosty
Starosta Krzysztof Lis w okresie świątecznym zawsze chętnie wciela się w rolę Świętego Mikołaja. Tym razem jednak sam został obdarowany…

Dziś starosta sam odebrał prezent, nie kryjąc przy tym łez wzruszenia. A podarował go staroście Dominik, jeden z chłopców dla którego Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe zorganizowało IX Turniej Charytatywny w Piłce Siatkowej podczas którego udał się uzbierać rekordową sumę ponad 80 tys. zł. Dziesięcioletni Dominik zmaga się z wieloma chorobami, m.in. podczas jednej z wielu operacji doznał porażenia czterokończynowego, które nie ustąpiło. Obok choroby i powikłań w postaci odleżyn, codzienne funkcjonowanie Dominika utrudnia stomia. Mimo to z ust Dominika nie znika uśmiech, którym chłopiec obdarował dziś starostę Krzysztofa Lisa wręczając mu również piękną gwiazdę betlejemską, kwiat który jak żaden inny kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe