Czarna statystyka

  • 03.12.2021, 16:18 (aktualizacja 03.12.2021, 16:30)
  • Ryszard Bańka
Czarna statystyka
Sytuacja pandemiczna nie ulega poprawie. Nie można mówić, że jest lepiej, jeżeli liczba zakażeń waha się od 27 do 30 tysięcy dziennie. Niepokoi liczba zgonów. Takiej czarnej statystyki nie ma żaden kraj w Unii Europejskiej

Rządzący chwalą się, że wprowadzają nowe obostrzenia i ostrzegają, że będą je egzekwować. Nie mówią tylko jak zrobić, żeby te obostrzenia zadziałały. Dziś poinformowano, że minionej doby stwierdzono prawie 27 tysięcy nowych zachorowań. Prawie pięćset osób przegrało walkę z wirusem. Codziennie umiera średniej wielkości wieś. W województwie zachodniopomorskim wykryto prawie tysiąc czterysta nowych zakażeń, odnotowano też 26 zgonów. W powiecie szczecineckim stwierdzono 42 nowe przypadki choroby, jedna osoba z tego powodu zmarła. Kurczy się liczba wolnych łóżek covidowych w szpitalach. Wojewodowie nakazują zwiększenie ich ilości. W Szczecinku już cały oddział wewnętrzny jest zajęty przez chorych na Covid, dotyczy to również OIOMu. Cierpią na tym chorzy na inne choroby, bo lekarze zaangażowani są w walkę z covidem, a nie z innymi chorobami. Jedynym ratunkiem jest wzrost dyscypliny Polaków i stosowanie się do ogłoszonego reżimu sanitarnego. Dystans, dezynfekcja maseczki, przestrzeganie limitów i oczywiście szczepienie.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe