Jeszcze o dopłatach do przedszkoli

  • 03.12.2021, 16:13 (aktualizacja 03.12.2021, 16:32)
  • Ryszard Bańka
Jeszcze o dopłatach do przedszkoli
Na stronie internetowej Urzędu Miasta pojawiła się informacja o zmianach w finansowaniu Przedszkoli i likwidacji programu Przedszkole za złotówkę. Na ten temat wypowiadał się też dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w programie samorządowym miasta. Minimum 712 złotych miesięcznie dopłaci Miasto Szczecinek od stycznia 2022 roku do każdego dziecka uczęszczającego do przedszkola niepublicznego. Roczna dotacja, którą placówki przedszkolne otrzymają z miejskiego budżetu wyniesie niemal 12 milionów złotych! O tym czy i o ile więcej za pobyt dziecka w przedszkolu zapłacą rodzice zadecydują dyrektorzy przedszkoli. Dyrektorzy Przedszkoli Niepublicznych nadesłali dziś następujące oświadczenie w tej sprawie:

Oświadczenie Rzecznika Urzędu Miasta w Szczecinku nie zawiera pełnych informacji i wprowadza w błąd opinię publiczną a szczególnie Rodziców dzieci

Nie zostałyśmy poinformowane o przedłużeniu przez Miasto Szczecinek Programu ,,złotówkowego”, kończącego się 31.12.2021r.Nie było żadnych rozmów ani chęci ze strony Miasta na spotkanie w tej sprawie.

Podając planowaną kwotę dotacji minimum 950 zł. ( o której po raz pierwszy dowiedziałyśmy się z oświadczenia Rzecznika Urzędu Miasta) wprowadzono Rodziców w błąd, ponieważ kwota ta stanowi 100% w Przedszkolu Publicznym, natomiast w Przedszkolach Niepublicznych dotacja będzie wynosiła 75 % tej kwoty.

Podając przykłady otrzymanych kwot dotacji dla przedszkoli nie uwzględniono specyfiki poszczególnych placówek (tj.ilości dzieci, pracowników, kwoty dzierżawy, kosztów utrzymania)

Opłaty stałe planowane od 1 stycznia 2022r. zostały wyliczone na podstawie średnich opłat stałych w funkcjonujących już w przedszkolach niepublicznych w Szczecinku.

Przypominamy, że 6 lat temu opłata stała w naszych przedszkolach wynosiła 240 zł. miesięcznie przy kosztach dzierżawy średnio 2 000 tys. zł. Obecnie planowana średnia opłata to 330 zł. miesięcznie przy dzierżawie do 19 000 tys. zł.

Oświadczamy, że Jesteśmy gotowe od 1 stycznia 2022r. dalej kontynuować Program za ,,złotówkę” - decyzja należy do p. Burmistrza


 

Przedszkole Niepubliczne ,,Miś”

Przedszkole Niepubliczne ,,U Cioci Gosi”

Przedszkole Niepubliczne ,,Słoneczko”

Przedszkole Niepubliczne ,,Tęcza”

Przedszkole Niepubliczne ,,Bajka”

Przedszkole Niepubliczne ,,Kredka”

Przedszkole Niepubliczne ,,Nutka”


 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe