Pandemia przyspiesza

  • 29.11.2021, 13:36 (aktualizacja 29.11.2021, 14:23)
  • Ryszard Bańka
Pandemia przyspiesza
Dziś ponownie zaczynamy od raportu z pola walki z koronawirusem. Mimo iż w niedzielę wykonano około 50 tysięcy testów, to stwierdzono ponad 13 tysięcy zakażeń. Jest to więcej niż w minionym tygodniu, a więc pandemia – mimo zapowiedzi polityków – nie ustępuje, ale jeszcze przyspiesza.

W województwie zachodniopomorskim stwierdzono ponad 850 nowych zakażeń, w powiecie szczecineckim 18 przypadków. W Europie pojawiła się nowa mutacja wirusa, prawdopodobnie bardziej zjadliwa od poprzednich wersji. W Polsce jeszcze jej nie stwierdzono, ale codzienny przyrost zajętości łóżek covidowych i respiratorów powinien skłonić do refleksji. Nawet zdecydowani przeciwnicy szczepień obecnie już mówią szczepcie się, leczcie się, nie dajcie się chorobie. A więc szczepmy się i pamiętajmy o zachowaniu obowiązujących obostrzeniach: dystans, dezynfekcja, maseczki. Ministerstwo nie wyklucza wprowadzenie dodatkowych obostrzeń w powiatach, w których liczba zakażeń będzie rosła.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe