Podwyzki dla burmistrza, starosty i radnych

  • 26.11.2021, 13:50 (aktualizacja 26.11.2021, 14:03)
  • Ryszard Bańka
Podwyzki dla burmistrza, starosty i radnych
Ceny na podstawowe artykuły wzrastają niemal codziennie. Rząd, prezydent i parlamentarzyści zadbali o siebie i przydzieli sobie duże podwyżki uposażeń. Konsekwencją podwyżek uposażeń rządzących jest podwyżka pensji burmistrzów, wójtów i starostów oraz podwyżka diet radnych. Wszystkie samorządy muszą podnieść pensje, bo tego wymaga prawo. Dla pozostałych mieszkańców kraju pozostały tylko podwyżki cen.

Podczas wczorajszych obrad rady miasta oraz rady powiatu zapadły decyzje o podwyższeniu uposażenia burmistrza oraz diet radnych. Pensja burmistrza wzrosła niemal o 100 procent i burmistrz teraz będzie otrzymywał około 14 tysięcy złotych. Radni za to, że będą uczestniczyli w sesjach i posiedzeniach komisji otrzymywać będą diety od 3220 złotych dla przewodniczącego do 2594 złotych dla szeregowego radnego. W powiecie pensja starosty będzie zbliżona do pensji burmistrza, a diety radnych będą wahały się od półtora tysiąca złotych do 3650 złotych miesięcznie. Diety radnych są nieopodatkowane. Takie podwyżki wywołują falę komentarzy.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe