Atak wirusa SarsCov2

  • 24.11.2021, 13:52 (aktualizacja 24.11.2021, 14:01)
  • Ryszard Bańka
Atak wirusa SarsCov2
Dziś kolejny, bardzo dramatyczny rekord zakażeń. Pandemia zdecydowanie przyspiesza. Po bardzo krótkim weekendowym zwolnieniu, dziś mamy prawie 30 tysięcy zakażeń. Niestety, tendencja zwyżkowa dotyczy także ilości zgonów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby wykonano 107 tysięcy testów na Sars Cov2. Niestety, ponad 28 tysięcy badanych jest zakażona koronawirusem. 460 osób przegrało walkę z chorobą. W województwie zachodniopomorskim stwierdzono 1355 nowych przypadków, odnotowano 10 zgonów. W powiecie szczecineckim odnotowano 58 nowych zakażeń. W szczecineckim szpitalu najpierw wydzielono 30 łóżek dla potrzeb chorych na SarsCov2, od jutra będzie 15 kolejnych. Tracą na tym zmagający się z innymi schorzeniami. Do znudzenia można powtarzać, że rośnie liczna zajętych łóżek w szpitalach, że rośnie liczba zajętych respiratorów, że W tej sytuacji pomocne są szczepienia, które nie tylko chronią przed zakażeniem, ale także łagodzą przebieg choroby. Jeżeli ktoś uważa inaczej i nie chce się szczepić, niech nie zniechęca innych, a przede wszystkim – niech nie naraża innych na zakażenie. Tu pomóc może przestrzeganie reżimu sanitarnego – czyli zasady DDM: dystans, dezynfekcja i maseczki. Z tego obowiązku nikt nikogo nie zwolnił. A w sklepach bywa różnie. Jeżeli ktoś nie chce używać maseczki, niech nie pojawia się w zamkniętej przestrzeni publicznej.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe