Większe bezpieczeństwo w regionie

  • 22.11.2021, 15:22
  • Karolina Obajtek
Większe bezpieczeństwo w regionie

Najbliższe miesiące przyniosą pozytywne zmiany w powiecie szczecineckim! Dzięki grantom z programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie” do Białego Boru dotrą nowe defibrylatory, a w Szczecinku, ratownicy zakupią specjalistyczne oświetlenie do akcji ratowniczych.


„WzMOCnij swoje otoczenie” to program grantowy dla samorządów, ich jednostek organizacyjnych — m.in. przedszkoli, szkół, bibliotek czy ośrodków pomocy społecznej oraz organizacji pozarządowych, organizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Właśnie zakończyła się trzecia edycja, w której firma dofinansuje inicjatywy lokalne na terenach,
w których prowadzi działania inwestycyjne i eksploatacyjne.

Wśród tegorocznych laureatów znalazły się gminy Biały Bór i Szczecinek. W tej pierwszej wnioskodawcy postawili na zwiększenie bezpieczeństwa mieszańców poprzez zakup defibrylatorów i specjalistyczne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Defibrylatory zostaną umieszczone w ogólnodostępnych miejscach, tak by były „pod ręką”
w sytuacjach zagrożenia życia. Gmina Szczecinek wnioskowała o wsparcie dla lokalnej jednostki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Otrzymany grant zostanie przeznaczony na zakup oświetlenia do prowadzenia akcji ratowniczych nocą.

To kolejne projekty realizowane w ramach “WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie Pomorza Zachodniego. Dzięki wsparciu PSE mieszkańcy regionu zyskali do tej pory m.in. trasy do uprawiania biegów na orientację w terenie, przestrzeń do relaksu i rekreacji, czy nowe defibrylatory do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Tylko w tym roku dofinansowano 8 projektów z województwa zachodniopomorskiego o łącznej sumie prawie 160 tys. złotych.

Istotą programu „WzMOCnij swoje otoczenie” jest odpowiadanie na różnorodne potrzeby lokalnych społeczności. Przedsięwzięcie pozwala na wspólną realizację pomysłów zainicjowanych przez samorządy, praktyków, liderów i instytucje, które chcą wpływać nie tylko na rozwój miejscowości, ale i jakość życia ich mieszkańców – zaznacza Olgierd Żyromski
z Wydziału Komunikacji Społecznej PSE – Cieszymy się, że projekty sygnowane logiem “WzMOCnij swoje otoczenie” od tego roku będą realizowane także w powiecie szczecineckim.

Projekty z Białego Boru i Szczecinka zostały wybrane spośród 182 zgłoszeń w jesiennej turze rekrutacji. Wartość tegorocznego wsparcia przekazanego lokalnym społecznościom od PSE przekroczyła 3,6 mln zł. Kolejna edycja programu rusza już w przyszłym roku.


 

Karolina Obajtek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe