Wirus również w szkołach

  • 22.11.2021, 14:02 (aktualizacja 22.11.2021, 15:01)
  • Ryszard Bańka
Wirus również w szkołach
Atak koronawirusa już wkrótce ma osiągnąć apogeum i należy się spodziewać bardzo gwałtownego wzrostu liczby zakażeń. Dziś ministerstwo zdrowia poinformowało, że w niedzielę wykonano niecałe 50 tysięcy testów, które wykryły ponad 12 tysięcy nowych zakażeń. Choroba może zaatakować każdego. Niestety, dotyczy to również dzieci i młodzieży.

Problem szczepienia dzieci pozostawiono rodzicom. Rodzice w większości sceptycznie podchodzą do tego tematu, a koronawirus nie odpuszcza i atakuje zarówno dzieci jak i dorosłych. Szczepienie pozostaje jednym z najskuteczniejszych działań niwelujących działanie wirusa. W znacznym stopniu chroni przed zakażeniem, zdecydowanie łagodzi przebieg choroby. W województwie zachodniopomorskim nagrodzono liderów szczepień. Wśród nagrodzonych znalazły się również gminy z naszego powiatu. W konkursie Rosnąca odporność nagrodę w wysokości miliona złotych otrzymała gmina Grzmiąca, 500 tysięcy Borne Sulinowo, a 250 tysięcy gmina Barwice. Oczywiście szczepienie to jeno, a zachowanie reżimu sanitarnego to drugie. Zasada DDM – dystans, dezynfekcja i maseczki ciągle obowiązuje.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe