Uwaga - koronawirus!!!!

  • 19.11.2021, 13:47 (aktualizacja 19.11.2021, 13:58)
  • Ryszard Bańka
Uwaga - koronawirus!!!!
Dzisiejsze Aktualności rozpoczynamy w deszczowej scenerii informacjami o koronawirusie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu minionych 24 godzin wykryto ponad 23 tysiące nowych zakażeń.

Ponad 400 osób zmarło. W województwie zachodniopomorskim stwierdzono prawie 1200 przypadków nowych zachorowań, a w powiecie szczecineckim prawie 50. Te liczby szokują, a mimo to nie przestrzega się podstawowych zasad reżimu sanitarnego. Są to zasady DDM: dystans, dezynfekcja i maseczki. Oddział internistyczny szczecineckiego szpitala powoli zamienia się w oddział covidowy. Wojewoda zachodniopomorski nakazuje zwiększanie liczby łóżek na potrzeby zakażonych. Wymagający hospitalizacji internistycznej maja kłopot ze znalezieniem miejsca w szpitalu. Mogą pomóc szczepienia, które nie tylko chronią przed zakażeniem, ale także łagodzą przebieg choroby. Jeżeli ktoś uważa inaczej i nie chce się szczepić, niech nie zniechęca innych, a przede wszystkim – niech nie naraża innych na zakażenie.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe