Myśliwi - bałaganiarze?

  • 15.11.2021, 16:24 (aktualizacja 15.11.2021, 16:48)
  • Ryszard Bańka
Myśliwi - bałaganiarze?
Lasy są pełne zwierzyny, toteż i myśliwi wyruszyli w leśne ostępy, by polować na grubego zwierza. Taki polowanie odbyło się w okolicach Grąbczyna w gminie Szczecinek. Można powiedzieć: nic nowego, gdyby nie fakt, że myśliwi pozostawili po sobie bardzo nieprzyjemne pozostałości.

Są to wnętrzności upolowanych zwierząt, które postawiono w bliskim sąsiedztwie domostw, w pobliżu drogi i w miejscach, w których mieszkańcy spacerują ze swoimi psami. Trzewia upolowanych jeleni i saren pozostawia się w lesie jako pokarm dla drapieżników. Jednak musi to być miejsce ustronne, daleko od ludzkich siedzib. W tym przypadku nie zachowano podstawowych zasad etyki łowieckiej. Strugi krwi na trawie tuż przy drodze, porozrzucane zwierzęce wnętrzności w pobliżu miejscowości, to zachęta dla drapieżnej zwierzyny, żeby podchodziła bliżej domostw. Takie pozostałości po polowaniu źle świadczą o myśliwych i przywołują bardzo niekorzystne dla nich skojarzenia.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe