Gwałtowny przyrost zakażeń

  • 20.10.2021, 13:18 (aktualizacja 20.10.2021, 14:41)
  • Ryszard Bańka
Gwałtowny przyrost zakażeń

Koronawirus SarsCov2 nie odpuszcza. Jego aktywność nakłada się na zwiększającą się ilość zakażeń grypopodobnych. Liczba stwierdzonych zakażeń stale rośnie i to dość gwałtownie. Coraz więcej chorych trafia do szpitala. W większości są to osoby niezaszczepione.

 

W stosunku do ubiegłego tygodnia liczba stwierdzonych zakażeń jest o kilkadziesiąt procent większa. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 5 i pól tysiącu nowych zakażeń. Stwierdzono też 75 zgonów. W województwie zachodniopomorskim odnotowano 329 nowych zakażeń. ównie są to osoby, które nie chcą się szczepić. A tylko szczepienia mogą obniżyć ryzyko zakażenia. Mimo takich informacji przekazywanych przez specjalistów chętnych do zaszczepienia się jest niewielu. Starostwo zlikwidowało powszechny punkt szczepień przy ul. Artyleryjskiej. Starosta uspokaja – w szpitalu punkt szczepień nadal funkcjonuje, a ponadto wszystkie poradnie podstawowej opieki zdrowotne prowadzą takie punkty.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe