Zostajemy w UNII

  • 11.10.2021, 12:32 (aktualizacja 11.10.2021, 14:13)
  • Ryszard Bańka
Zostajemy w UNII
Po niedawnym wyroku Trybunału Konstytucyjnego rozległy się glosy sprzeciwu co do meritum orzeczenia. Trybunał zadecydował o wyższości prawa krajowego nad unijnym. Duża część społeczeństwa wraz z opozycją widzi w tym krok do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Fala protestów przetoczyła się przez Polskę. Protestowano również w Szczecinku.

Kilkuset mieszkańców miasta przyszło w niedzielny wieczór by zamanifestować swoje niezadowolenie z rozwoju sytuacji i jednocześnie przywiązanie do wartości europejskich. Uczestnicy manifestacji otrzymali od organizatorów chorągiewki z unijnymi symbolami, były też hasła wyrażające poparcie dla Unii Europejskiej. Poseł Jerzy Hardie Douglas przypomniał, ze do tej pory Polska otrzymała z Unii ponad 700 miliardów złotych, płacąc składkę w wysokości około 60 miliardów. Dzięki tym dotacjom, Polska mogła rozwijać się w dużo szybciej, powstawały drogi, mosty, fabryki i wiele innych przedsięwzięć służących mieszkańcom. Poseł stwierdził, że w demonstracji bierze udział niewielu młodych, ale to wynika z faktu, że nie doświadczyli problemów sprzed trzydziestu lat i im się wydaje, ze tak było zawsze. Również burmistrz Daniel Rak stwierdził, że nie wyobraża sobie Szczecinka bez inwestycji zrealizowanych przy unijnym wsparciu.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe