Służba Ochrony Państwa w SP 5

  • 11.10.2021, 12:32 (aktualizacja 11.10.2021, 14:15)
  • Ryszard Bańka
Służba Ochrony Państwa w SP 5
Szkołę Podstawową nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku odwiedzili funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. SOP to umundurowana formacja przeznaczona do ochrony osób rządzących w Państwie, będąca niegdyś Biurem Ochrony Rządu. Jedną z cech funkcjonariuszy SOP jest wysoka sprawność fizyczna, co udowodnili prowadząc trening z uczniami szkoły.

Wszystko odbyło się w ramach prowadzonej w „Sobieskim” innowacji pedagogicznej „Trenuj z Mistrzem”, gdzie do wspólnej aktywności fizycznej zapraszani są uczniowie i sportowcy z Oddziału Mistrzostwa Sportowego szczecineckiej „piątki”. Funkcjonariusze, którzy odwiedzili szkołę, nie tylko są ochroniarzami najważniejszych osób i obiektów w kraju, ale trenują też sztuki walki. Uświadomiono dzieciom, że sport buduje charakter, uczy współzawodnictwa oraz służy zdrowiu fizycznemu i psychicznemu a przede wszystkim może być pożytecznym sposobem na spędzanie wolnego czasu.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe