Pandemia przybiera na sile

  • 04.10.2021, 18:19
  • Ryszard Bańka
Pandemia przybiera na sile
Czwarta fala pandemii rozpędza się. W niedzielę wykonano tylko dwadzieścia jeden i pół tysiąca testów i wykryto aż 684 przypadki nowych zachorowań. Oznacza to, że w najbliższych dniach liczba wykrytych zakażeń może sięgać nawet kilku tysięcy.

Mimo bardzo małej liczny testów ilość wykrytych zakażeń jest bardzo duża. Na terenie województwa zachodniopomorskiego przybyło 46 chorych. Podobnie w województwach ościennych. W powiecie szczecineckim wykonano tylko 24 testy, które nie wykryły nowych zakażeń. Nie oznacza to, ze jest dobrze. Mimo tak niewielkich ilości wykrytych nowych zakażeń rośnie liczba wykazały, że szczepionki nie tylko zapobiegają zakażeniu, ale także łagodzą przebieg choroby w przypadku zakażenia. Warto się szczepić, by chronić siebie i innych. Ministerstwo Zdrowia rekomenduje przyjęcie trzeciej dawki szczepionki przez osoby z grupy podwyższonego ryzyka. Trzecia dawka ma być podana 6 miesięcy po drugiej dawce.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Edi
Edi 06.10.2021, 11:37
No i co w związku z tym, 95% z nich po prostu siedzi w domu. Choroba jak wiele innych.

Pozostałe