Przebudowa drogi

  • 01.10.2021, 14:29 (aktualizacja 01.10.2021, 15:13)
  • Ryszard Bańka
Przebudowa drogi

Rozpoczęły się prace związane z przebudową drogi powiatowej na odcinku od miejscowości Ostrowąsy do skrzyżowania z drogą wojewódzką Nr 171. Na realizację inwestycji Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł.

To na pewno dobra wiadomość dla mieszkańców okolicznych miejscowości z gminy Barwice. Wykonawcą zadania wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest sprawdzona i niejednokrotnie współpracująca z samorządem powiatowym firma POL-DRÓG S.A. z Drawska Pomorskiego. Koszt inwestycji to nieco ponad 2 038 mln zł. Powiat Szczecinecki otrzymał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w kwocie niespełna 674 tys. zł. Co ważne realizowane zadanie jest kontynuacją tego z 2020 roku, dotyczącego przebudowy odcinka drogi od przejazdu kolejowego w miejscowości Grzmiąca. Nowe przedsięwzięcie zapewni zatem spójność terytorialną rzeczonego obszaru i zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Droga zostanie przebudowana na odcinku 1,243km wraz z remontem obiektów inżynierskich – wiaduktu i mostu na rzece Gęsiej. Droga zostanie przedłużona do 6 metrów (z wyjątkiem wiaduktu, gdzie jej szerokość wyniesie 4,40m oraz odcinka na łuku poziomym za wiaduktem o szerokości 7m). Ponadto zostaną wykonane zjazdy oraz obustronne pobocza. Remont wiaduktu i mostu obejmuje wymianę nawierzchni oraz ograniczenie jezdni krawężnikami. W końcowym etapie prac zostanie wykonane oznakowanie poziome i pionowe oraz odmulenie rowów. Obecnie trwają prace ziemne – korytowanie pod konstrukcję drogi i zjazdów. Inwestycja powinna znaleźć swój finał do końca listopada br.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe