Więźniowie będa pracować w lasach

  • 22.09.2021, 15:55 (aktualizacja 22.09.2021, 16:40)
  • Ryszard Bańka
Więźniowie będa pracować w lasach
Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych będzie zatrudniac więźniów przy pracach w lesie. We wtorek zostało podpisane porozumienie z okręgiem Służby Więziennej w Koszalinie. Podpisane przez przedstawicieli Służby więziennej i Lasów Państwowych porozumienie wpisuje się w kampanię zainicjowaną przez Ministerstwo Sprawiedliwości już w 2016 r. pn. „Praca dla więźniów”.

Zatrudnienie w Lasach Państwowych będzie miało charakter dobrowolny. Naszym zadaniem będzie zapewnienie środków ochrony indywidualnej oraz różnego rodzaju szkoleń i uprawnień do wykonywania danej pracy. Porozumienie to pozwoli Lasom Państwowym przyczynić się do podniesienia wskaźnika zatrudnienia więźniów oraz ich powrotu na rynek pracy po wyjściu na wolność. Prace osadzonych będą związane z hodowlą lasu, szkółkarstwem, odnowieniem lasu, zalesieniem, pracami na szkółkach i również wejdą w pielęgnację upraw. Być może osadzeni będą poddawani szkoleniom zapewniającym zdobycie odpowiednich kwalifikacji, np. pilarzy. Mogą wówczas wykonywać także prace związane z cięciem drewna. Szczegóły wykonywanych prac będą określały odpowiednie umowy zawierane przez Lasy z osadzonymi.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe