Zawody strzeleckie

  • 08.09.2021, 14:40 (aktualizacja 08.09.2021, 14:56)
  • Ryszard Bańka
Zawody strzeleckie
Przykład idzie z góry – tak pomyślał ppor. Piotr Nowak, zastępca dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem i na zawodach strzeleckich pokazał, jak należy strzelać.

Zawody o Puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa w Czarnem odbyły się w minioną sobotę na przyzakładowej strzelnicy. W turnieju zorganizowanym przez związek i Stowarzyszenie Strzelecko-Kolekcjonerskie „WALTHER” brało udział 15 funkcjonariuszy Służby Więziennej z 3 jednostek okręgu koszalińskiego. Oprócz gospodarzy reprezentowane były też zakłady karne ze Starego Bornego i Wierzchowa. Rywalizację rozegrano w trzech konkurencjach: pistoletu centralnego zapłonu, karabinu sportowego 75 leżąc i karabinu sportowego 25 stojąc. Najcelniej strzelał Piotr Nowak. Nie było to niespodzianką. Zastępca dyrektora czarneńskiej jednostki, który działa w stowarzyszeniu, zawsze bardzo dobrze radził sobie na strzelnicy. Nie kryje, że pasjonuje się strzelectwem od dawna. Przez wiele lat był też członkiem drużyny strzeleckiej z którą reprezentował jednostkę na zawodach szczebla okręgowego i ogólnopolskiego. Chociaż głównym celem zawodów było wyłonienie najlepszego strzelca, chodziło w nich o coś więcej. A mianowicie o propagowanie strzelectwa, doskonalenie posługiwania się bronią palną oraz integrację funkcjonariuszy.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe