Z frontu walki z koronawirusem

  • 08.09.2021, 14:37 (aktualizacja 08.09.2021, 14:57)
  • Ryszard Bańka
Z frontu walki z koronawirusem
Koronawirus nie żartuje. Z dnia na dzień rośnie w Polsce liczba zakażonych osób. Niestety, najczęściej są to osoby, które nie skorzystały ze szczepień.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 406 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Odnotowano też 13 zgonów. Zakażeni, to przede wszystkim osoby, które nie zostały zaszczepione. Koronawirus zbiera żniwo. Liczba ta – niestety – z dnia na dzień rośnie. Mimo tego lobby antyszczepionkowe jest bardzo silne i coraz mniej osób zgłasza się do punktów szczepień, gdzie można bez kolejki i bez niepotrzebnych formalności zaszczepić się przeciwko tej zjadliwej chorobie. W województwie zachodniopomorskim również przybywa zakażonych. W dzisiejszym raporcie odnotowano dwadzieścia dwa przypadki. Ponad dwa tysiące dwieście osób w województwie poddanych jest kwaratnatnnie, a w kraju jest to około 60 tysięcy. Jeszcze w czerwcu powiat szczecinecki był w czołówce samorządów pod względem ilości zaszczepionych osób. Dziś jest to miejsce w drugiej połowie drugiej setki, co oznacza, ze liczba chętnych stale się zmniejsza. Miasto z nieco powyżej 50-procentowym wyszczepieniem plasuje się w czwartej setce miast. Umówić się na szczepienie można na kilka sposobów. Najszybciej – to zgłosić się do punktu szczepień, można też zadzwonić na infolinię lub poprzez e-rejestracje na stronie NFZ. Szczepmy się, bo nadciągające szarugi jesienne mogą spotęgować ilość zakażeń.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe