Nauka za kratami

  • 03.09.2021, 16:48
  • Ryszard Bańka
Nauka za kratami
1 września pierwszy szkolny dzwonek wybrzmiał nie tylko dla dzieci I młodzieży. Zadzwonił również za kratami. Nie mogąc korzystać z wolności nie zamierzają dodatkowo izolować się od możliwości zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności. Mowa o 200 osadzonych w Zakładzie Karnym w Czarnem, którzy rozpoczęli nowy rok szkolny.

W roku szkolnym 2021/2022 w Centrum Kształcenia Ustawicznego zajęcia prowadzone będą w 9 oddziałach szkolnych i kursowych dla 200 osadzonych. W 2 oddziałach szkolnych Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych uczyć się będzie 51 osadzonych. Pozostali kształcić się będą w 7 oddziałach kwalifikacyjnych kursów w różnych zawodach. Inauguracja roku szkolnego 2021/2022 odbyła się tradycyjnie w świetlicy centralnej jednostki. Z uwagi na dalsze zagrożenie koronawirusem, miała ona skromniejszą formę. W uroczystości, oprócz kierownictwa jednostki i szkoły, uczestniczyli słuchacze I roku „ogólniaka” . Dla pozostałych przewidziano spotkania w klasach z wychowawcami lub opiekunami kursów.  Skazany Artur P., dla którego to jest kolejny rok nauki, nie ma wątpliwości , że to krok w dobrą stronę. Przyjeżdżałem tu z zachwianym systemem wartości, brakowało mi cierpliwości – powiedział. Dzięki kadrze  odnalazłem swój cel i wartości w życiu. Z profesorami zawsze można porozmawiać w trudnych chwilach. Dają mi poczucie spokoju, a jednocześnie stwarzają możliwość rozwoju. Nie chodzę do szkoły dla zabicia czasu. Po zakończeniu kary chciałbym wyjść i powiedzieć, że w izolacji zrobiłem coś pozytywnego. 

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe