Podwyżka (cen) za podwyżką

  • 21.07.2021, 14:46 (aktualizacja 21.07.2021, 14:53)
  • Ryszard Bańka
Podwyżka (cen) za podwyżką
Coraz częściej przecieramy oczy, gdy patrzymy na ceny podstawowych mediów, bez których dziś trudno by było się obyć. Drożeje dosłownie wszystko, bo każda podwyżka pociąga za sobą kolejne.

Zacznijmy od cen energii elektrycznej, która podrożała już dwukrotnie. Przed pierwsza podwyżką rządzący zapowiadali rekompensaty, potem się z tego wycofali. Na fakturach pojawiły się nowe pozycje, jak np. opłata mocowa. Konia z rzędem temu, kto powie za co jest ta opłata, podobnie z opłata OZE, czyli odnawialne źródła energii. Raczej powinniśmy się cieszyć, ze takie źródła powstają,a nie jeszcze płacić od nich dodatkowe opłaty. Kolejna podwyżka już od 1 sierpnia to podwyżka cen gazu. Ceny wzrastają o około 12 i pół procent. To nie koniec podwyżek. Mimo iż na światowych giełdach ropa tanieje, na polskich stacjach benzynowych zbliża się do 6 złotych za litr. W Polsce zawsze musi być inaczej. Skoro drożeją paliwa, drożeje wszystko, bo zwiększają się koszty transportu. W te wakacje zamiast myśleć o urlopach zastanawiamy się co jeszcze podrożeje.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe