Luzowanie obostrzeń

  • 07.05.2021, 14:14 (aktualizacja 07.05.2021, 15:54)
  • Ryszard Bańka
Luzowanie obostrzeń
Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii to ponad 2 miliony 800 tysięcy, prawie 70 tysięcy chorych przegrało walkę z wirusem. W szpitalach przebywa ponad 20 tysięcy chorych, a na kwarantannie ponad 142 tysiące.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 6 tysiącach nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia przekazał też, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 453 osoby. Na terenie województwa zachodniopomorskiego wczoraj wykryto 317 przypadków zakażeń, a 18 chorych zmarło. W województwie pomorskim stwierdzono 383 nowe przypadki choroby, odnotowano 26 zgonów. W powiecie szczecineckim wczoraj wykryto 9 przypadków choroby, odnotowano jeden zgon. W powiecie człuchowskim wykryto 10 przypadków choroby. To ciągle dużo, ale już jest widoczny powolny spadek liczby zachorowań i resort zdrowia luzuje kolejne obostrzenia. Już jutro działalność wznawiają hotele, od jutra można organizować imprezy i spotkania do 25 osób. Obiekty gastronomiczne będą mogły wznowić działalność stacjonarną od 15 maja, ale tylko w ogródkach gastronomicznych. Od tego dnia znika nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Pozostanie nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Kina i teatry mogą działać już od 15 maja, ale tylko na świeżym powietrzu – natomiast od 29 maja do 5 czerwca kina i teatry będą mogły wznowić działalność w pomieszczeniach, pod warunkiem udostępnienia widzom nie więcej niż 50 procent liczby miejsc. 29 maja zostaną otwarte siłownie, kluby fitness, solaria, jednak obowiązywał będzie limit 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Zamknięte pozostaną kluby nocne i dyskoteki.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe