Pandemia hamuje

  • 28.04.2021, 12:39 (aktualizacja 28.04.2021, 12:47)
  • Ryszard Bańka
Pandemia hamuje
Premier i minister zdrowia dziś przedstawili przedstawiają plan luzowania obostrzeń w Polsce. Kolejny krok rząd planuje na 15 maja. - Być może wówczas pozbędziemy się maseczek. Zdaniem rządu -trzecia fala pandemii przełamała się, ale koronawirus dalej jest groźny. Odmrażanie gospodarki nastąpi stopniowo. Dziś widzimy, że z dnia na dzień spada liczba wykrywanych nowych zakażeń, ale spada też liczba wykonywanych testów. Wydaje się, ze powoli przezwyciężamy chorobę, chociaż ciągle niepokoi wysoka liczba zgonów.

We wtorek wykonano 72 tysiące testów, które wykryły prawie 9 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. To już mniej niż w ubiegłych tygodniach. W naszym województwie wykryto prawie 450 nowych przypadków choroby, a 26 osób zmarło. Podobnie u sąsiadów ze wschodu. Ciągle na wysokim poziomie utrzymuje się liczba zachorowań w Wielkopolsce, tam stwierdzono prawie 1100 przypadków, odnotowano też 46 zgonów. Dziś rząd ogłosił, że pd 1 maja w całym kraju "odmrożona" zostanie część aktywności sportowych - w tym w zamkniętych obiektach sportowych, ale dla dzieci i młodzieży tylko dla dzieci i młodzieży. Od 4 maja otwarte będą galerie handlowe, galerie sztuki i muzea. Dzieci z klas I – III wracają do szkół. 8 maja wznawia działalność sektor turystyczny, a 15 maja otwarte będą ogródki na świeżym powietrzu w restauracjach i kawiarniach. Będzie można też organizować przyjęcia komunijne i weselne. Od 29 maja mają być otwarte restauracje, kina i teatry. Tak ma być, ale czy będzie to w dużej mierze zależy od nas wszystkich. Nim to nastąpi to musimy przestrzegać tych obostrzeń, które ciągle obowiązują. Jeszcze przez pewien czas pamiętajmy o zasadzie DDM. Dystans, dezynfekcja, maseczki, wietrzenie pomieszczeń i unikanie zgromadzeń to obowiązujące minimum.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe