Pandemia w odwrocie?

  • 19.04.2021, 14:07 (aktualizacja 19.04.2021, 15:15)
  • Ryszard Bańka
Pandemia w odwrocie?
Z dnia na dzień komunikaty Ministerstwa Zdrowia dotyczące koronawirusa są coraz lepsze. Można z ostrożnym optymizmem stwierdzić, że trzecia fala zakażeń zmniejsza się. Nie oznacza to jednak całkowitego zahamowania pandemii.

Wczoraj wykonano ponad 50 tysięcy testów, które ujawniły ponad 7 tysięcy zakażeń koronawirusem. 101osób przegrało walkę z chorobą. Nieznacznie spada liczba chorych przebywających w szpitalach, podobnie też liczba zajętych respiratorów. W naszym województwie wczoraj wykryto 356 przypadków choroby i odnotowano 4 zgony. W województwie pomorskim stwierdzono 383 przypadki zakażeń. W powiecie szczecineckim wykryto 9 nowych przypadków choroby a w powiecie człuchowskim j7 nowych przypadków. Codziennie przybywa osób zaszczepionych, rosną szanse na osiągnięcie odporności populacyjnej. Na razie obecne obostrzenia obowiązują do 25 kwietnia, część przedłużono do 3 maja. Pamiętajmy, że konsekwentne stosowanie się do zaleceń zmniejsza ryzyko zakażeń. Wszyscy tęsknimy do normalności, więc jeszcze przez pewien czas pamiętajmy o zasadzie DDM. Dystans, dezynfekcja, maseczki, wietrzenie pomieszczeń i unikanie zgromadzeń to obowiązujące minimum

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe