Zdalne lekcje z dozoru

  • 14.04.2021, 13:52 (aktualizacja 14.04.2021, 14:09)
  • mjr Robert Trembowelski
Zdalne lekcje z dozoru mjr Robert Trembowelski

Tajniki funkcjonowania systemu dozoru elektronicznego mieli okazję poznać w ramach zajęć szkolnych uczniowie, który widzą swoją przyszłość zawodową w Służbie Więziennej. W roli wykładowcy wystąpił ppor. Kamil Mucha, kierownik działu dozoru elektronicznego Zakładu Karnego w Czarnem.

Co to jest dozór elektroniczny? W jaki sposób kwalifikowani są do niego więźniowie i jak wygląda odbywanie przez nich kary pozbawienia wolności? Jak funkcjonują urządzenia monitorujące oraz na czym polega praca funkcjonariuszy z zespołu terenowego SDE? Odpowiedzi m.in. na te pytania padły podczas lekcji zorganizowanych dla uczniów 1 i 2 klasy o profilu Służby Więziennej funkcjonującej w Zespole Szkół nr 7 w Białym Borze. - Prowadzącym była osoba najlepiej zorientowana w tym temacie w naszej jednostce, posiadająca nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną – informuje mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem. - Dzięki tego typu zajęciom możemy podzielić się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem, by przybliżyć potencjalnej kadrze specyfikę służby za więziennym murem.

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią, wykład przeprowadzono za pośrednictwem internetu. - Szkoła ma podpisaną umowę o współpracy z Okręgowym Inspektoratem Służby Więziennej w Koszalinie. Dzięki temu w procesie edukacji korzystamy z wiedzy i doświadczenia funkcjonariuszy i zapraszamy ich do prowadzenia lekcji – tłumaczy wykładowca Zygmunt Karasiński, major Służby Więziennej w stanie spoczynku, który pełnił służbę m.in. w Czarnem. - Poza tym odwiedzamy jednostki, by pokazać uczniom, jak wygląda od wewnątrz więzienie i obowiązki funkcjonariuszy. Zapraszamy też jednostki do udziału w targach edukacyjnych i Dniach Otwartych Zespołu Szkół. W tym roku szkolnym, jeśli tylko pandemia temu nie przeszkodzi, chcielibyśmy zorganizować dla uczniów obóz, na którym zajęcia poprowadzą funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej. Tam też mogliby zobaczyć na własne oczy urządzenia systemu dozoru elektronicznego.

mjr Robert Trembowelski

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe