Szczyt pandemii?

  • 09.04.2021, 13:57 (aktualizacja 09.04.2021, 16:00)
  • Ryszard Bańka
Szczyt pandemii?
Pierwsze dni bieżącego tygodnia przyniosły dość dobre informacje dotyczące zakażeń koronawirusem. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że pandemia ustępuje. Tak jednak nie jest. Dwa ostatnie dni potwierdzają, że obecnie jesteśmy na szczycie zakażeń i zgonów.

Dziś Ministerstwo Zdrowia potwierdziło prawie 29 tysięcy nowych zakażeń. Stwierdzono aż 768 zgonów z powodu koronawirusa. W naszym województwie wczoraj wykryto prawie 1000 przypadków choroby i odnotowano 25 zgonów. W województwie pomorskim stwierdzono ponad 1300 przypadków zakażeń i 47 zgonów. W powiecie szczecineckim wykryto 42 nowe przypadki choroby i – niestety – kolejne dwie osoby zmarły. W powiecie człuchowskim odnotowano 30 przypadków choroby i jeden zgon. W powiecie złotowskim stwierdzono 27 przypadków zakażenia i jeden zgon. Chociaż szczepienia idą pełną parą, to jeszcze daleko do osiągnięcia odporności populacyjnej. Na razie obecne obostrzenia przedłużono do 18 kwietnia. Obłożenie łóżek szpitalnych wynosi już przekracza 80 procent, podobnie jest z wykorzystaniem respiratorów, a to są parametry niebezpieczne. Nie zapominajmy więc o stosowaniu się do obowiązujących zakazów. Dystans, dezynfekcja, maseczki i wietrzenie pomieszczeń to obowiązujące minimum. Warto też pamiętać, że częste mycie rąk również chroni przed zakażeniem.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe