Pandemia nie odpuszcza

  • 02.04.2021, 18:34
  • Ryszard Bańka
Pandemia nie odpuszcza
Pandemia nie odpuszcza. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii: sięga 2 i pół miliona, ponad 54 tysiące przegrały walkę z wirusem.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 30 tysiącach nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia przekazał też, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 497 osoby. JNa terenie województwa zachodniopomorskiego wczoraj wykryto1184 przypadki zakażeń. 13 chorych zmarło. Na kwarantannie przebywa ponad 15 tysięcy osób. W województwie pomorskim stwierdzono ponad 1335 nowych przypadków choroby, odnotowano 29 zgonów. Kwarantanną objęto ponad 30 tysięcy osób. W powiecie szczecineckim stwierdzono 37 nowych przypadków wirusa, w powiecie człuchowskim 27. U sąsiadów w powiecie złotowskim wykryto 22 nowe przypadki choroby. Patrząc na te dane można wysnuć wniosek, że więcej jak jedna trzecia osób poddanym testom jest chora. Fachowcy apelują o pozostanie w domach w okresie świątecznym i nie kuszenie losu. To samo dotyczy kościołów. Tam też można się zarazić, a przypominamy, że zgodnie z decyzjami biskupów są udzielone dyspensy od udziału w nabożeństwach. Nie zapominajmy tez o stosowaniu się do obowiązujących zakazów. Dystans, dezynfekcja, maseczki i wietrzenie pomieszczeń to obowiązujące minimum. Warto też pamiętać, że częste mycie rąk również chroni przed zakażeniem.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe