Wirus nie odpuszcza

  • 01.04.2021, 13:49
  • Ryszard Bańka
Wirus nie odpuszcza
Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii: sięga 2 i pół miliona, ponad 53 tysiące przegrały walkę z wirusem. W szpitalach przebywa ponad 30 tysięcy chorych, a terapii respiratorowej wymaga blisko 4 tysiące chorych.

 

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o prawie 33 tysiącach nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Resort zdrowia przekazał też, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarły 653 osoby. Jak zwykle po weekendzie te dane są znacznie niższe niż w inne dni robocze. Na terenie województwa zachodniopomorskiego wczoraj wykryto1330 przypadków zakażeń. 15 chorych zmarło. Na kwarantannie przebywa ponad 15 tysięcy osób. W województwie pomorskim stwierdzono ponad 1400 nowych przypadków choroby, odnotowano 24 zgony. Kwarantanną objęto prawie 30 tysięcy osób. W powiecie szczecineckim stwierdzono 44 nowe przypadków wirusa, w powiecie człuchowskim siedem. U sąsiadów w powiecie złotowskim wykryto 71 nowych przypadków choroby. Patrząc na te dane można wysnuć wniosek, że więcej jak jedna trzecia osób poddanym testom jest chora. Przed nami trudny okres. W sklepach zwiększone zakupy świąteczne, wyjazdy do rodziny też kuszą. Fachowcy apelują o pozostanie w domach i nie kuszenie losu. To samo dotyczy kościołów. Tam też można się zarazić, a przypominamy, że zgodnie z decyzjami biskupów są udzielone dyspensy od udziału w nabożeństwach. Nie zapominajmy tez o stosowaniu się do obowiązujących zakazów. Dystans, dezynfekcja, maseczki i wietrzenie pomieszczeń to obowiązujące minimum. Warto też pamiętać, że częste mycie rąk również chroni przed zakażeniem.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe