Pandemia przyspiesza

  • 29.03.2021, 14:41 (aktualizacja 29.03.2021, 14:52)
  • Ryszard Bańka
Pandemia przyspiesza
Dziś poniedziałek, więc cyfry mówiące o skali pandemii są nieco mniejsze niż w inne dni robocze. Liczba zakażonych koronawirusem od początku pandemii: sięga prawie 2 mln 300 tysięcy, prawie 52 tysiące przegrały walkę z wirusem. W szpitalach przebywa około 30 tysięcy chorych, czyli o prawie 900 więcej niż poprzedniej doby. Terapii respiratorowej wymaga 3 tysiące chorych.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 16 tys. 965 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. To o ponad 2 tys. więcej, niż w ostatni poniedziałek. Resort zdrowia przekazał też, że w ciągu ostatniej doby z powodu COVID-19 48 osób. Jak zwykle po weekendzie te dane są znacznie niższe niż w inne dni robocze. Na terenie województwa zachodniopomorskiego wczoraj wykryto 643 przypadki zakażeń. Jedna osoba zmarła. Na kwarantannie przebywa ponad 15 tysięcy osób. W województwie pomorskim stwierdzono 1007 nowych przypadków choroby, odnotowano 3 zgony. Kwarantanną objęto prawie 29 tysięcy osób. W powiecie szczecineckim stwierdzono 10 nowych przypadków wirusa, podobnie w powiecie człuchowskim. U sąsiadów w powiecie złotowskim wykryto 14 nowych przypadków choroby. Patrząc na te dane można wysnuć wniosek, że więcej jak jedna trzecia osób poddanym testom jest chora. Przed nami trudny okres. W sklepach zwiększone zakupy świąteczne, wyjazdy do rodziny też kuszą. Fachowcy apelują o pozostanie w domach i nie kuszenie losu. To samo dotyczy kościołów. Tam też można się zarazić, a przypominamy, że zgodnie z decyzjami biskupów są udzielone dyspensy od udziału w nabożeństwach. Nie zapominajmy tez o stosowaniu się do obowiązujących zakazów. Dystans, dezynfekcja, maseczki i wietrzenie pomieszczeń to obowiązujące minimum. Warto też pamiętać, że częste mycie rąk również chroni przed zakażeniem.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe