Taneczne zmagania

  • 08.03.2021, 13:47 (aktualizacja 08.03.2021, 15:22)
  • Ryszard Bańka
Taneczne zmagania

Po raz kolejny tancerze z wielu tanecznych klubów z terenu kraju uczcili pamięć Barbary Krzyżanowskiej – Ksok uczestnicząc w tanecznym memoriale zorganizowanym przez szczecinecki Klub Tańca Towarzyskiego AIDA. Turniej odbył się z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, a więc bez udziału publiczności i trwał dwa dni.

 

Brak publiczności to dla tancerzy trochę kłopot, ale najbardziej zainteresowani mogli na bieżąco śledzić przebieg tanecznych zmagań na youtubie. Barbara Krzyżanowska – Ksok była prekursorką tańca towarzyskiego na Pomorzu. W Szczecinku założyła Klub Tańca Towarzyskiego „Aida” organizowała taneczne turniejeI to już wszystkie . Wychowała wielu wybitnych tancerzy. Jej wielkie dzieło jest kontynuowane, pamięć czci memoriałowy turniej, a wychowaniem tancerzy zajmuje się jej uczennica Katarzyna Balon. Ten taneczny turniej jest jednym z najbardziej znaczących nie tylko w Szczecinku, ale w Polsce.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe