Wirus się nie poddaje

  • 24.02.2021, 13:53 (aktualizacja 24.02.2021, 14:17)
  • Ryszard Bańka
Wirus się nie poddaje
Termometry za oknami pokazują, ze zima w odwrocie. Czy definitywnie – tego jeszcze nie wiemy, ale śnieg ginie w oczach. Pogoda zachęca do spacerów. Nie powinniśmy jednak zapominać, że towarzyszy nam niewidzialny, ale bardzo groźny wirus. Po krótkotrwałym obniżeniu liczny zakażeń dziś znowu odnotowano drastyczny wzrost. Te cyfry powinny wzbudzić refleksje.

W kraju wykryto 12 146 przypadków zachorowań. 372 osoby przegrały walkę z wirusem. To ogromny skok. W województwie zachodniopomorskim odnotowano 412 zachorowań i 15 zgonów. W powiecie szczecineckim zachorowało 36 osób. W województwie pomorskim stwierdzono 1113 przypadków zachorowań i 39 zgonów, a powiecie człuchowskim 29 zakażeń. Te liczby znowu szokują. Koronawirus jest coraz groźniejszy, a przypomnijmy - najlepszym dowodem na to jest ponowne zamkniecie oddziału internistycznego w Szczecinku i przekształcenie go w oddział covidowy. Ministerstwo Zdrowia zapowiada wprowadzenie nowych obostrzeń. Na pewno nie będzie wolno nosić przyłbic, rękawów i kominów. Od soboty maseczki obowiązkowe. Rozważane są inne formy obostrzeń, a nawet ponowne zamkniecie szkół. Tu już nie ma żartów. Minister ponownie apeluje o zachowywanie reżimu sanitarnego. Prosił, aby postępować rozważnie i się chronić. A to oznacza stosowanie zasady DDM czyli dezynfekcja, dystans i maseczki, bo to jest na dziś jedyny możliwy i najbardziej skuteczny sposób ochrony przed chorobą.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe