Nadciąga trzecia fala

  • 22.02.2021, 13:23 (aktualizacja 22.02.2021, 15:41)
  • Ryszard Bańka
Nadciąga trzecia fala
Wydaje się, że zima w odwrocie. Termometry wskazują temperatury zarówno w dzień jak i w nocy powyżej zera, śnieg ginie w oczach. Pogoda zachęca do spacerów, ale nie zapominajmy, ze towarzyszy nam niewidzialny, ale bardzo groźny wirus. W poniedziałek, jak zwykle po niedzieli, komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczący zakażeń wirusem SarsCov2 jest bardzo optymistyczny. Ale, niestety, to tylko złuda. Przed nami trzecia fala zachorowań, a te dzisiejsze niewielkie liczby to efekt niewielkiej ilości wykonanych testów. W województwie zachodniopomorskim ilość zachorowań niewielka, ale u sąsiadów, w pomorskim jest dużo większa.

W kraju wykryto 3890 zachorowań w około 25 tysiącach testów. 17 osób zmarło. W województwie zachodniopomorskim odnotowano 11 zachorowań i jeden zgon. W powiecie szczecineckim zachorowało 8 osób. W województwie pomorskim stwierdzono 545 przypadków zachorowań i jeden zgon, a powiecie człuchowskim nie wykryto żadnego nowego przypadku. Te liczby o niczym nie świadczą. Koronawirus jest nadal groźny. Najlepszym dowodem na to jest ponowne zamkniecie oddziału internistycznego w Szczecinku i przekształcenie go w oddział covidowy.

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że trzecia fala epidemii spodziewana jest w Polsce na przełomie marca i kwietni. W tym czasie dziennie może zachorować nawet do 12 tysięcy osób. Minister ponownie apelował o zachowywanie reżimu sanitarnego. Prosił, aby postępować rozważnie i się chronić. A to oznacza stosowanie zasady DDM czyli dezynfekcja, dystans i maseczki, bo to jest na dziś jedyny możliwy i najbardziej skuteczny sposób ochrony przed chorobą.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe