Szkolenie czworonogów

  • 19.02.2021, 15:35 (aktualizacja 19.02.2021, 16:06)
  • Ryszard Bańka
Szkolenie czworonogów

W Zakładzie Karnym w Czarnem funkcjonuje jedyny w Polsce Ośrodek Szkolenia Przewodników i Tresury Psów Służbowych. Ośrodek szkoli czworonogi dla wszystkich zakładów karnych w Polsce. Obecnie trwa pierwszy w tym roku kurs. Z czworonogami od wykrywania niedozwolonych środków ćwiczą dublerzy przewodników.

 

 

- Jesteśmy jedynym miejscem w Polsce, w którym szkoli się przewodników i psy na potrzeby Służby Więziennej - podkreśla mjr Robert Trembowelski, rzecznik prasowy dyrektora Zakładu Karnego w Czarnem. - W ubiegłym roku, pomimo panującej pandemii, udało się przeprowadzić kursy: dla przewodników i tresury psów specjalnych wytresowanych w zakresie wykrywania narkotyków, dla przewodników psów patrolowo-obronnych, pozorantów psów służbowych, a także warsztaty doskonalące dla przewodników i psów patrolowo-obronnych.

Łącznie przeszkolono 48 słuchaczy. Wszyscy funkcjonariusze zdali stosowny egzamin teoretyczny i praktyczny przed komisją powołaną przez Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. W tym roku na pierwszy ogień" poszli dublerzy przewodników psów specjalnych. - Są to funkcjonariusze jednostek z okręgów: gdańskiego, koszalińskiego, łódzkiego, opolskiego, poznańskiego i wrocławskiego – informuje mjr Małgorzata Kulig, kierownik ośrodka szkolenia. - Po pozytywnym ukończeniu skróconego kursu będą mogli zastępować podstawowych przewodników podczas pracy z psami.

Ryszard Bańka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe